Все має свій термін. Особливо це стосується сучасних літій-іонних акумуляторів, які використовуються у смартфонах. З першого циклу заряджанняаккумулятор починає втрачати ємність. Життєвий цикл таких батарей в середньому становить 2-3 роки. Дворічний смартфон рідко доживає до обіду на одному заряді. Більше того: волога, висока температура та використання неякісних зарядних пристроїв, часто призводить до дострокового та безповоротного виходу з ладу акумулятора або смартфона повністю. Попит породжує пропозицію: ринок заповнений акумуляторами різної якості та ціни.
Насправді, знайти дійсно якісний акумулятор - та ще завдання. 100% оригінальних батарейок на андроїд смартфони не знайти вдень з вогнем. Залишаються сторонні виробники із піднебесної. Ті ж, у свою чергу, бувають різного ступеня сумлінності: у 4 із 5 постачальників фактична ємність акумуляторів становить 50-70% від заявленої. Зважаючи на всі ці фактори, ми дійшли необхідності вибіркового тестування акумуляторів.
Як ми тестуємо
У першому етапі тестування проводиться 30-хвилинний стрес-тест в Antutu, розряд за цей час фіксується.
У цьому випадку, за два прогони стрес-тесту, акумулятор розрядився до 89%. Через AIDA64 фіксуємо нагрівання, яке становить 41 градус після закінчення тесту. Допустиме нагрівання батареї – 45 градусів. 50 градусів і вище – небезпечне нагрівання.
Далі виконується повний розряд до вимкнення смартфона.
На другому етапі ми використовуємо USB tester. Такі тестери досить поширені серед майстрів. Не варто покладатися на дешеві тестери (50-150грн), вони дають значну похибку (+-600мАч фактичної ємності на 2500мАч розрахункової). Хороший прилад коштуватиме 700грн+.
Власне, тестер нам потрібен для того, щоб виміряти фактичну ємність акумулятора. Місткість вимірюється в мікроват-годинах (µWh), або міліампер-годинниках (mAh). Для зручності використовуватимемо другий варіант. Для цього тестер підключається до зарядного блоку, своєю чергою до тестера через usb-кабель підключається смартфон.
Заряджаємо смартфон до 100%
Періодично спостерігаємо за тестером. На головному екрані виводяться показники:
- Напруги
- Сили струму
- Фактичної ємності, набраної на даний момент у mAh та µWh
- Опір ланцюга
- Поточна потужність
- Температури тестера
Наш тестер також має функцію побудови графіків струму та напруги
Через 2 години 20 хвилин заряджання закінчено. Ознайомимося із результатами.
Фактична ємність акумулятора становить 2339mAh із заявлених 3050mAh
У матеріалі тестувалася батарея із пробної партії. Постачальник стверджує, що це оригінальна батарея BT710 для Meizu M5C. Тест виявив розбіжність бажаного із дійсним на 25%. На жаль, такими є реалії ринку. Дані акумулятори перевірку не пройшли і продаж не підуть. У свою чергу, ми прикладаємо максимум зусиль для того, щоб мати в наявності найбільш якісні акумулятори.